Amikor a héten megcsörrent a telefon és Jánó Christopher volt a vonalban, szinte biztosak voltunk benne, hogy az ügyvéd a Bora Bora-ügy fejleményeit kívánja megosztani a Mandinerrel, hiszen a férj ügyvédje mind a mai napig. Jó ideje elengedtük a sztorit, hadd tegye a dolgát az igazságszolgáltatás, de Jánó segítségével mégiscsak mi rántottuk le a leplet arról, milyen eszközökkel befolyásolta a Nyíri család a magyar közvéleményt az ügyben éveken át.
Jánó azonban most egy szót sem szólt a perről. Teljesen más témában, hallható izgatottsággal telefonált és rögtön mesélni kezdte, mit talált otthon a „sublótban”: az egyik legolvasottabb, kiadásait tekintve Jókaival vetekedő írónk, Fekete István eredeti szövegeit régi, megsárgult lapokon.
Felkerekedtünk tehát Jánó első kerületi, a Batthyány tér közelében lévő lakása felé, hogy szemügyre vegyük a „sublótot” és annak tartalmát. Valójában gyönyörű, intarziás szekreter ez, első blikkre 19. századira tippeljük. Az idő meg is látszik rajta: szerencsére. Éppen ennek köszönhető most a felfedezés.
Jánó ugyanis megismert nemrégiben egy jó restaurátort, s úgy döntött: ha már itt ez a csodás bútor, megérdemelné, hogy visszakapja eredeti fényét, szépségét. Emiatt aztán elkezdte kipakolni a talán évtizedek óta érintetlen fiókokat. Régi iratokat szedett elő szép sorjában, s amikor a felső fiók alján a zsírpapírhoz ért, amellyel régen szokás volt kibélelni a bútorokat, érezte: az alatt is púposodik még valami.
Sárgás-barnás, géppel írt, kézzel javított szövegek voltak. „Írta: Fekete István”. Az egyik, a Szeptember című jól ismert, sokat idézett szöveg, de előkerült egy „Megtisztult emlékek” című visszaemlékezés a göllei kisiskolás évekre, valamint egy 160 oldalas, Tavasz című írás. Utóbbiról csak gyaníthatjuk egyelőre, hogy Fekete István munkája; főleg, hogy a fiókból húgának, Fekete Annának több írása is előkerült most. Ezek sem érdektelenek: szintén megsárgult lapok, géppel írva, köztük egy olyan visszaemlékezés, amelyben gyerekkoruk pillanatait idézi meg és bátyja, István csínytevéseit is részletesen elbeszéli. Ezen túl előkerültek még fotók és képeslapok egy bizonyos „Tupitól” – ez Fekete István lányának, Editnek a beceneve volt.